Wisła odpada po meczu z Sandecją.

• autor: Wislak1925, 2015-07-24 20:25

Po historycznym sukcesie, jakim było wygranie III ligi i zdobycie okręgowego pucharu polski, nad naszym klubem pojawiły się czarne chmury

Wszystko za sprawą nikłego zainteresowania dalszym wspieraniem klubu przez Miasto.

Brak pieniędzy sprawił i jakichkolwiek konkretów ze strony zarządu sprawił, że charakterni piłkarze którzy w każdym meczu dawali z siebie 1925 % zaangażowania , że drużyna znalazła się w rozsypce, a przecież wyżej wspominany drugi sukces dał nam przepustkę do rozegrania meczu pucharowego z przeciwnikiem jakim jest Sandecja Nowy Sącz.

Przyjazd I-ligowej drużyny miał wzbudzić duże zainteresowanie wśród mieszkańców Sandomierza, ale na kilka dni przed meczem nie wiadomo było czy w ogóle do niego dojdzie. Ostatecznie dzięki charakternej postawie piłkarzy, którzy zgodzili się na ostatni mecz w barwach WISŁY - mimo tego, że większość z nich miała już podpisane umowy z innymi klubami.

Letnie, upalne popołudnie i przerwa w rozgrywkach sprawiły, że mecz był bez jakiegokolwiek ciśnienia. Które można było wyczuć po obu stronach trybun.

Przed meczem podrzucamy kibicom przyjezdnym wodę. Głównie ze względu na szacunek na jaki kibice Sandecji zapracowali sobie u nas, wspierając nas finansowo w ciężkiej dla nas chwili jakim była zbiórka pieniężna na transport zwłok z Wysp Brytyjskich naszego brata po szalu.

Również przed meczem, mogło dojść do małych harców. Kibice Stali Mielec na widok kilku naszych obserwatorów wybiegają w ich kierunku, na ten widok większa część naszego składu która przebywała w tym momencie przy kasach klubowych szybko reaguje i podbiega na miejsce zdarzeń, ale liczne odziały milicji szybko zareagowały i do niczego konkretnego nie doszło.

Klimat na meczu, mocno wakacyjny. Wystawiamy ok. 130 osobowy młyn w którym znajdowało się kilkunastu Siarkowców (dzięki!!). W pierwszej połowie jak na klimat wakacyjny, prowadzimy dość dobry doping. W drugiej głośno było tylko momentami. Wieszamy 5 flag - Joker, Księstwo Sandomierskie, Obrońcy Siedmiu Wzgórz, Tadeusza Króla i Śp Jordan. Dodatkowo na gnieździe pojawiły się skrojone w trakcie tegorocznej przerwy zimowej barwy Stali Mielec i Korony Kielce. Dodatkowo zawisła flaga Mielca, która skroiliśmy na meczu piłki ręcznej w 2007 roku.

Goście pojawili się w około - 120 osobowej grupie w tym liczna delegacja z Mielca. Wokalnie słabo, ale dla obu stron usprawiedliwieniem jest wakacyjna beztroska.

Piłkarsko, gra wyglądała tak jakbyśmy nie chcieli strzelić, ale nie ma co się czepiać piłkarze wyszli, zagrali i mimo przegranej godnie pożegnali się z Sandomierską publiką.

autor: ~PNDK !!! 2015-07-27 15:31:28

avatar OLE !